• Stor Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Evinize, ofisinize veya iş yerinize stor perde almayı düşünüyorsanız ve hangi boyda stor perde alacağınızı bilmiyorsanız eğer, nasıl ölçü alınacağını basit bir şekilde öğrenelim.

Stor perde takılacak olan pencere veya camekânın ölçüsünü almak için öncelikle bir metre veya mezuraya gereklidir. Ölçü alacağımız camın önce en ölçüsünü alalım. Aldığımız en ölçüsü stor perdenin pencereyi tam olarak kapatması gerekir. Stor perde ölçüsü alırken sağdan ve soldan en az 5cm en çok 10cm fazladan ölçmek gerekmektedir ki pencereden içeri ışık kaçmasın. Yapmış olduğunuz ölçüm 130cm ise size gereken stor perde ölçüsü 150cmdir. Ölçüm yaparken dikkat edilmesi gereken başka bir hususta ölçüm yaparken pencerenin duvar arasındaki boşluktur. Eğer pencere ve duvar arasında boşluk az ise ölçü ona göre alınmalıdır.

Not: Örnek olarak aldığınız ölçü 150cm çıktı ise sipariş verdiğinizde sağdan ve soldan 2şer cm kesinti olacaktır. Bunun nedeni stor perdenin mekanizmasıdır. Stor perde mekanizması perdeden 2şer cm dışarıdar. Yani 150cm almış olduğunuz ölçü size 146 cm olarak gelecektir.


Motorlu Perde ile kontrol sizde olsun!

Bunlarda İlginizi Çekebilir!


Oturma Odanıza Dikey Perde mi Stor Perde mi? Dikey Perde Hakkında!

Oturma Odanıza Dikey Perde mi Stor Perde mi? Dikey Perde Hakkında!

Modern ve çağdaş kelimeleri genellikle birbirlerinin yerine kullanılırken, birçok tasarım uzmanı bu iki tarzı birbirinden ayırır. Çağdaş; moda, trend, şimdi demek. Öte yandan modern; formun yerine işlevselliği koyan ve karmaşa olmaksızın temiz bir...

Günpay Perde Sistemleri Almanya Stuttgart'da Düzenlenen 2015 R+T Fuarında

Günpay Perde Sistemleri Almanya Stuttgart'da Düzenlenen 2015 R+T Fuarında

Almanya Stuttgart'da düzenlenen R+T fuarında Günpay Perde Sistemleri katılımda bulunarak perde ve perde sistemleri stantlarını ziyaret ettik.

KARARTMA PERDE İLE ODANIZI SİNEMAYA DÖNÜŞTÜRÜN!

KARARTMA PERDE İLE ODANIZI SİNEMAYA DÖNÜŞTÜRÜN!

Karartma perdenin ne olduğunu biliyorsunuz. Bilmeyenler, öncelikle buradan linke tıklayabilirler ve sonra yazımıza geri dönebilirler...