Dış Mekan Yaşam Alanı

Çatı/Tavan Sistemleri


Kışa bahçesi perdesi, çatı katı gibi eğimli alanlarda kullanılan perde türüdür. Özellikle plise ve düet perdeler bu alanlarda öncelikli tercih edilen çözüm sistemleri arasında yer alır. Ancak özel taşıyıcı mekanizma ve sistemlerinden dolayı normal perde sistemlerinden daha maliyetlidirler. Uygulama alanına göre, motorlu sistemler, kızaklı ve mafsallı sistemler kullanılabilir. Bu açılı alanlarda kullanılabilecek diğer perde seçenekleri arasında ahşap perdeler, katlamalı perdeler ve jaluzi perdeler alternatif sistemler olarak kullanılabilir.


Dış Cephe (Brisoley) PerdeGüneşten gelen ultraviyole ışınlarını uygulanan alan içerisine girmeden dışarıda keser, aynı zamanda gölgelik olarak kullanılır. Stor mantığında çalışan perde modelidir. kullanılan özel kumaşlar sayesinde yalıtıma katkı sağlamaktadır. motorlu olarak uygulanması daha doğrudur, aynı zamanda sensörlerle desteklenebilmektedir. Sistem kenarlarda çelik halatlarla kılavuzlanmış ve dış ortamda çalışırkenzarar görmesi engellenmiştir.

Brisoley Sistem

Brisoley dış Jaluzi) panjur ve dış stordan ayıran en önemli özelliklerden biri, yarı yada tam açılır olmasıdır. istenilen yerde durduğundan, dışarısı kısmen görünür konuma gelebilir. bu mekanın dışarıdan görünmemesini sağlar. Brisoley (dış Jaluzi) yarı açık konumdayken, yarı açık gözlerle dışarıyı seyretme gibi bir duygu verir.

Kol (Plastik Kaplamalı Demir Çubuk) ile açma kapama ve toplama yapılabilir. Motor ve uzaktan kumanda eklenebilir. Brisoley (dış jaluzi) bulunduğu binaya, yapıya dekorati bir görünüm kazandırır. Ral renk numaralarına göre boyanabilir. Işık durumuna ve açısına göre ayarlanabilir. Rüzgar durumuna göre ayar yapabilme özelliği vardır. Rüzgar, ışık ve diğer dış etkenler daha binanın dışında iken engellenir.

Brisoley (dış Jaluzi) üç ana teknik parça grubundan oluşur.

Tanbur: Mekanizma grubunun toplandığı düzenek. Palet sistemi: Şeritlerin ip merdivenin (Lederbraid), çekici şerit, yan profillerin Brisoley (Dış Jaluzi)yi oluşturan, en önemli öğelerdir. Çevirme sistemi: Çevirme kolu.

Mekanizma
Mannuerl Dış Jaluzi (Brisoley)
Motorlu Dış Jaluzi (Brisoley)
Uzaktan Kumandalı Dış Jaluzi (Brisoley)


Fermuarlı Perde


Günpay Perde Sistemleri yeni ürünü olan ProofScreen'i sunar! Bu, yeni dikey fermuarlı perde sizlere kaliteyi, akıllı dizaynı, dayanıklılığı ve kolay kurulumu bir arada sunuyor!

Patentli, Tak ve çalıştır ( Plug&Play) teknolojisi ile kumaş ruloları kolaylıkla çıkarılabiliyor ve takılabiliyor.

ProofScreen kablo aksamları ünitesinin içine monte ve saklıdır. Rüzgardan oluşan kumaş yırtılmaları, rüzgarın kumaşları savurması ya da yıpratması eskide kaldı! ProofScreen perde sistemleri hangi açıdan geldiğinden bağımsız olarak rüzgara karşı dayanıklıdır!

Yeni alüminyum alt kapaklar ekstra denge sağlıyor ve profillerle aynı renklerde boyanabiliyor. Böylece iç ya da dış mekan çalışmalarınızda ortama uyumlu renkleri seçebiliyorsunuz!

Profilin yan taraflarındaki kablo kanalları sayesinde elektrik bağlantı kabloları dışarıdan gözü rahatsız etmeyecek şekilde kolaylıkla monte edilebiliyor ve gizlenebiliyor.

ÖZELLİKLER
Kolayca değiştirebilen motor/kumaş
Kolaylıkla kapanabilen boru
Sineklikler ile kombine edip kullanılabilme özelliği
İç ve dış mekan uygulamalarında teknik özellikleri farklı kumaş kullanımı
İç kanallara monte ile gözükmeyen kablo yerleşimi
Çok sessiz operasyon sistemi
Kırışıklık barındırmayan kumaş
Perde profilleri tüm RAL renklerinden seçilebilir
Bütün perdeler yüksek güneşten koruma ile çalışır
Kapama şeridi sayesinde tabana kadar kapatılabilir.
Tüm pencere çeşitlerine uygulanabilir. (Alüminyum, PVC , Ahşap vb.)
Tüm yeni yapılan veya yenilenen binalarda kullanılabilir.
Özel mülklere ya da cafe’ler , restorantlar, hastaneler, ofisler, avm'ler, okullar gibi mekanlarda kullanılabilir.
Tüm iç mekan ve dış mekan kullanımlara uygundur.


TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Yapılan testlerde 80-120 km/h hızla gelen rüzgara karşı dayanıklı olduğu görülmüştür. Fermuar iç kanalda çalışmaktadır.
Kumaş fermuarıyla optimum uyumludur.
Kolay Kurulum ! Kumaş rulo kutusu kolaylıkla dışarıdan aşağıya doğru çıkarılabilir.

Dış Mekan Yaşam Alanı
Dış Mekan Yaşam Alanı Blog

Dış Mekan Yaşam Alanı konusunda faydalı bilgiler

Ölçünüze özel perde sistemleri

Ücretsiz Keşif ve montaj hizmetinden faydalanmak istermisiniz?

BİZE ULAŞIN