Jaluzi Perde

Aluminyum Jaluzi Perde


Jaluzi aluminyum şeritlerin merdiven şeklinde dokunmuş iplere dizilerek üst kasa kısmı içinde gizli çalıştırma mekanizması sayesinde plastik çubuk marifetiyle 180 derece aşağı ve yukarı eş zamanlı hareket ettirilerek ışıktan istediğiniz kadar yararlanma olanağı verir. Jaluzilerde renk seçenekleri düz renk jaluzi ana ve ara renkler olmakla beraber , ahşap görünümlü jaluzi çeşitleri ve üzerinde delikler bulunan perforje jaluzji adı verilen delikli jaluzi çeşidi de ayrı bir seçenektir.

Delikli perforje jaluziler kapatıldığında flu bir görüntü elde edilie ve şık bir görünümü vardır. Çekme ipi vasıtasıyla jaluziyi tamamen yukarı kaldırabilir veya tam olarak aşağı indirebilirsiniz.

Plastik çubuğu çevirerek jaluzi bantlarını ışığa göre yönetebilir, almak istediğiniz kadar ışığı alabilirsiniz. Jaluziler düzenli temizlik yapılan yerlerde uzun süre size arıza yapmadan hizmet edebilirler.Temizlikte dikkat edilecek husus aluminyum bantları zedelemeden yumuşa ve toz alıcı tüylü bir fırçayla ya da nemli bir bezle hafifçe silinerek kolaylıkla yapılabilir.

Jaluzi perdeler kullanımı kolay ve ekonomik bir üründür. Genellikle evlerde ve ofislerde tercih edilen Jaluzi perdeler Ahşap ve Aluminyum olmak üzere 2 çeşide ayrılmaktadır. Bir çok farklı renkte ve boyutta müşterilerimize sunduğumuz Jaluzi Perdeler aynı zamanda motorlu ve kumandalı olarak sunulmaktadır.

Jaluzi perdeler,
-Tüm pencereyi açıkta bırakabilecek şekilde toplanabilen jaluziler, ışığın açısını değiştirerek istenilen miktarda ışığın odaya girmesini sağlayabilmektedir
-Tamamen kapanarak içerinin görünmesini engeller.
-Pratik mekanizması ile kolayca kullanılabilmektedir.
-istenilen ebada göre üretilebildiği için her mekana kolayca uyum sağlayabilmektedir.
-Seri üretime uygun bir sitem olduğu için fiyatları diğer mekanizmalı perdelere göre daha ucuz ve ekonomiktir.
-Jaluziler tül ve kumaş perdeler gibi belirli aralıklarla yıkama gerektirmez.
-Kaz tüyü ya da fiber toz alıcılarla tozunu almak yeterli olmaktadır.
-Uzun kullanımlarda deterjanlı bezle temizlenebilmektedir.


Ahşap Jaluzi PerdeAhşap Jaluzilerin çalışma sistemi aluminyum jaluziler ile aynıdır. Sadece ahşap jaluzi bantlaro ve ahşap jaluzinin etek kısmındaki ahşap çıta doğal ahşaptır.

Ahşap Jaluzi sistemlerinde de Aluminyum sistemlerde olduğu gibi, pedenin bantlarını aşağı ve yukarı hareket ettirerek ışığı istediğiniz kadar kontrol etmede kullanılan ahşap bir çubuk bulunmaktadır. Ahaşp jaluzi kullanımında dikkat edilecek en önemli husus çubuğu kullanırken fazla zorlamadan kullanmaktır. Fazla zorlama mekanizmasını bozacak ve perdeyi açılmaz hale getirecektir.

25mm ve 50 mm’lik bant genişlikleri ile sunulan ahşap jaluziler kullanıldğı ortamlara sıcaklık ve doğallık getirmektedir. Mekanlara hem dekorasyon unsuru olarak , hem de ısıyı yalıtmada , güneşin zararlı ışınlarını kırmada işlevsel özelliği ile dayanıklı bir üründür.

Ahşap jaluzilerin temizliği , evinizde mobilyanızı temizler gibi hafif bir bezle silmek suretiyle yapılabilir.

Jaluzi Perde
Jaluzi Perde Blog

Jaluzi Perde konusunda faydalı bilgiler

Ölçünüze özel perde sistemleri

Ücretsiz Keşif ve montaj hizmetinden faydalanmak istermisiniz?

BİZE ULAŞIN