Renson Perde

Güneşten korunma ihtiyacı

Güneşe bakan veya güney tarafında büyük pencereleri olan bir binanın oldukça avantajı vardır. Sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimleri boyunca, güneş ışınlarının tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. Ancak yazın, bu bina aşırı ısınmaya elverişli olabilir ve bu sebeple bina sakinleri rahatsızlık verici ışık yansımalarına maruz kalabilir.
Yapısal güneş koruma sistemleri ve perdeleri, binayı aşırı ısınmadan korumak ve güneş ışınlarını cam yüzeyine düşmeden engellemeye yardım etmek amacıyla kullanılır. İstenmeyen ısı ve rahatsızlık verici parlama içeriye giremez. Gözlerinizin kamaşması ve TV veya bilgisayar monitörlerine bakarken yaşadığınız istenmeyen yansımalar gibi problemleri ortadan kaldırır ve bunu yaparken dış çevre ile olan görsel temasınızı da muhafaza eder. Dış mekan manzaranız önemlidir ve ürünlerimiz buna saygı duyar.
 

KYOTO protokolü

Bir çok gelişmiş ülke artık Kyoto prokolünü imzalamıştır. Bir çok kişi, insanoğlunun etkilerinin gezegenimize yarattığı artan tehlikenin ve bunun iklimlerimizi nasıl etkileyeceğinin her geçen gün daha çok farkına varmaktadır. Bu değişiklikleri kontrol etmek ve Sera Etkisi’ni en aza indirgemek için, enerji tüketimi azaltılmalıdır.

Binaları soğutmak, majör bir enerji-tüketim aktivitesidir. Soğutma ihtiyacını azaltmak ve hatta bazı durumlarda tamamen ortadan kaldırmak için, etkin güneş
koruma sistemleri kullanılabilir.

Bazı hükümetler hali hazırda enerji tüketimi ve havalandırma hususlarını ilgilendiren adımlar atmıştır.

• Belçika: Enerji Performansı v& Oda İklimi (EPB) konularını ilgilendiren Yönetmelikler
• Hollanda: Enerji Performans Faktörü (EPC)
• Fransa: Réglement Thermique 2005 (RT2005) (Termik Kurallar)
• Almanya: Enerji tasarrufu düzeni
• Birleşik Krallık: Konut harici binalardaki yakıt ve güç korunumu Approved Document L2

 
Fixscreen® RENSON® firması tarafından geliştirilmiştir ve gerçek anlamda rüzgar geçirmez dünyadaki ilk dış mekan perdesidir.
Usta işi fermuar sistemi sayesinde, kumaş her pozisyonda rüzgar korumasına sahiptir ve kapalı pozisyonda sinek koruması sağlayabilir. Sistem, güneş-koruma kumaşının tüm yapıyı iki taraftaki kanallardan sıkıca tutan simetrik bir fermuara sahip olduğu basit bir prensibe dayanmaktadır.

Konfor ve kullanım kolaylığında teknolojik bir sanatçı olan Fixscreen®, ofislerde, bina projelerinde ve şahsi konutlarda kullanılabilir.

Fixscreen® ürününün bir çok rüzgar-geçirmez perde seçeneği vardır.

Fixscreen® 85
ürünü 2.50m (genişlik) 1.80m’ye (yükseklik) (4.50 m2 ye kadar) ebatlarında üretilmiştir. 5.00m (genişlik) ve maksimum 1.80 m’ye (yükseklik) kadar birleştirme yapmak mümkündür. Bu küçük perde, ‘standart pencereler’ ve restorasyon piyasası için oldukça önemlidir.

Fixscreen® 100EVO
 ürünü 4.00m (genişlik), 2.70 m(yükseklik) veya 3.00 m(genişlik) 3.50m (yükseklik) (10.8 m² ye kadar) ebatlarında üretilmiştir. Maksimum 6.00 m(genişlik) ve 2.70m’ye (yükseklik) kadar birleştirme yapılabilir. 
New! Patentli& CE-onaylı
Connect&Go teknolojisi

Fixscreen® 150 ürünü
6.00 m genişlik veya 6.00 m yüksekliğe kadar (22 m² ye kadar) eşsiz bir ebat skalasında kullanılabilir.

Kumaşlarının ve profillerinin geniş renk seçenekleri, Fixscreen® in eviniz veya şirketinizin mimarisine kusursuz uyum sağlamasını sağlar ve kendiliğinden keyifli bir yaşam ve çalışma ortamı yaratır.

Fixscreen® için kullanılan tüm ürünler, %100 paslanmazdır. Sadece paslanmaz çelik somunlar kullanılmıştır. Alüminyum profiller EN AW-6063 T66 alaşımından meydana gelmiştir. Profiller mümkün olan tüm renklerde sipariş edilebilir.
 

Fixscreen® Yararları


Fixscreen® akıllı fermuar sistemi:

Rüzgar-geçirmez perde
The Fixscreen® Avrupa EN13561 (Rüzgar Direnci Sınıf 3) Standartları ile uyumludur. Rüzgarda dalgalanan ve yırtılan kumaş artık geçmişte kaldı.
 
Buruşmaz
Fermuar teknolojisi, pürüzsüz, buruşma yapmayan bir kumaş sağlar.

Işığı kontrol edin
Fixscreen® güneş ışınlarını cam yüzeylere düşmeden engeller. Göz kamaşması ve istenmeyen yansımaları ortadan kaldırır. Bunu yaparken de dış mekan manzaranızla görsel teması kaybetmezsiniz. Dış mekan manzaranız önemlidir ve ürünlerimiz buna saygı duyar.
Seçilen kumaş tipine bağlı olarak, değişik şeffaflık dereceleri ayarlanabilmektedir.

Enerjiyi ve ısıyı kontrol edin
Binayı güneş enerjisinden korumak ve ideal bir iç mekan iklimi yaratmak için özel olarak tasarlanmıştır. Fixscreen®, istenmeyen ısının içeriye girmesini engelleyerek aşırı ısınmayı engellemeye yardımcı olur. Bu durum yaz aylarında soğutma ve klimaya harcanan kaynaklardan büyük bir tasarruf yapmanızı sağlar ve aynı zamanda kış aylarında yansımayı en aza indirgerken optimum miktarda ışığı içeri almanızda yardımcı olur. Seçilen kumaş tipine bağlı olarak, değişik ısı-dayanıklılığı dereceleri mevcuttur.

Sineklik
Böceklerin istila etmesine olanak tanımadan evinizi yoğun bir şekilde havalandırmak artık mümkün. Yan kanal ve perde arasında herhangi bir açıklık yoktur ve buna ilaveten alt çıtadaki karartma şeridi, pervaz ile kusursuz bir bağlantı sağlar. Sessiz çalışma Gürültüsüz çalışan bir alt çıtayı garanti ediyoruz.

Kolay kullanım
Manuel veya otomatik çalışma özelliği

Kolay bakım
Fixscreen® çok fazla bakım gerektirmez.

Kolay kurulum
Pencere veya duvarlara(monte) kurulum imkanı. Aynı zamanda pencereler için, monte dirsek ile tutturulmuş (yerleşik) stor perdeli veya perdesiz modeller  tercih edilebilir. Connect&Go Teknolojisi, Fixscreen® 100EVO. ile kullanılabilir. Bu kumaşın sarıldığı tamburun, motorun ve kumaşın kurulum ve demontajını kolaylaştırır. Bu yeni teknoloji aynı zamanda sarım kasasının kolayca sabitlenmesini sağlar.

22 m² ye kadar geniş ebatlar
Fixscreen® 150 6 m genişlik veya 6 m yükseklik (22 m²ye kadar) boyutlarında üretilebilir. 
 

Fixscreen® Teknik Özellikleri

Rüzgar-geçirmez perde
Rüzgara karşı test edilmiştir.
Von Karman Akışkanlar Dinamiği Enstitüsü tarafından rüzgar tüneli testlerine tabi tutulmuştur. Von Karman Enstitüsü
Rüzgar Tüneli Test Raporu (no. EAR0410). Test 150km/saat hızına kadar olan rüzgar hızlarını kapsar. Fixscreen® of 2000
x 2000 mm 120 km/saat hızına kadar olan rüzgarlarda herhangi bir sorun ortaya koymamıştır. (Beaufort skalasına bakınız.)

Sonuç : Güneş koruma kumaşı, 80 km/saat hızından daha yüksek rüzgarlarda daraltılmalıdır. Kapalı konumdayken 80km/saate kadar garantilidir.

 
 Ölçünüze özel perde sistemleri

Ücretsiz Keşif ve montaj hizmetinden faydalanmak istermisiniz?

BİZE ULAŞIN